top of page
Niebieskie przedmioty osobiste
Pytajnik Kwadrat

Drodzy rodzice, poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania z którymi najczęściej do nas trafiacie. Dla niektórych oczywistość, dla innych inspiracja, na co zwrócić uwagę. Zapraszamy do krótkiej lektury. 

1.Czy placówka pracuje w miesiącach wakacyjnych tj. lipiec-sierpień? Żłobek
Placówki mają dwutygodniową przerwę wakacyjną, wszelkie przerwy (przerwy świąteczne tzw. długie weekendy)w funkcjonowaniu ogłaszane są przez dyrektora placówki na początku roku szkolnego. Staramy się przerwę ustalać tak pomiędzy placówkami aby była ciągłość tzw. "pogotowia wakacyjnego" podsumowując: dopasowujemy przerwy tak aby układały się naprzemiennie tj. w 15.07 do 26.07.2024, a we Wrześni od 01.07 do 12.07.2024 W ten sposób nie mogąc zorganizować opieki dla swojego dziecka możesz je oddając pod opiekę w sąsiedniej placówce.


2. Czy organizują Państwo drzwi otwarte / spotkania indywidualne celem zapoznania się z placówką?
Przed przyjęciem dziecka, zawsze zapraszamy Państwa na rozmowę, oraz obejrzenie żłobka czy przedszkola. Adaptacja dziecka jest dostosowana do jego potrzeb wraz z udziałem rodzica. Nasze drzwi są dla państwa zawsze otwarte, a nasi fachowcy zawsze służą radą oraz odpowiedzią na nurtujące pytania. Po wypełnieniu elektronicznej karty zapisu dyrektor danego żłobka kontaktuje się z rodzicem celem ustalenia dalszych spotkań. Rodzicu jeżeli przechodzisz właśnie obok naszego budynku i wiesz że „kiedy indziej czasu nie znajdziesz” WSTĄP, porozmawiaj zapraszamy.


3. Jak liczne są grupy żłobkowe?
Liczebność grup żłobkowych podyktowana jest głównie przepisami ustawy o opiece nad dziećmi mi do lat 3. Mówimy tu o 8 dzieciach na jedną opiekunkę powyżej 1 roku oraz 5 dzieciach w wieku do 1 roku. Następnym kryterium jakie musimy spełnić ustalając liczebność grupy jest powierzchnia sali. Na jedno dziecko w uproszczeniu przypada 2,5 m2. Nasze budynki są bardzo różne i w większości przypadków jest to 16 dzieci. Proszę pamiętać ze nie wykorzystujemy potencjału sali w maksymalny sposób np. żłobek we wrześni posiada ponad 45 metrowe sale w których jest również 16 dzieci!! 

 
4. Jak wygląda przebieg rekrutacji? Jak długa jest lista oczekujących na przyjęcie? 
Przebieg rekrutacji jest ciągły i trwa przez cały rok biorąc pod uwagę dostępność miejsc. Listy oczekujących na przyjęcie praktycznie nie istnieją gdyż od razu po wypełnieniu karty zgłoszenia mają państwo kontakt telefoniczny z dyrektorem żłobka który rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat dostępności miejsc i informuje czy jest sens oczekiwania na miejsce kilka miesięcy. WAŻNE wypełnienie karty pozwala nam na kontakt w dowolnym termie z Wami rodzice, gdy sytuacja zmienia się w danej placówce i dysponując kontaktem do was możemy skrócić czas oczekiwania na miejsce.


4. W jakich godzinach pracuje Państwa placówka?
Nasze żłobki pracują od poniedziałku do piątku w podstawowej usłudze w  godz. od 7.00 do 17.00. w soboty i nocki według osobnego terminarza ustalanego w danym miesiącu. Każda z placówek posiada indywidualny program realizacji pracy w soboty i nocki.


5. Czy posiadają Państwo plac zabaw / parking?
Niestety nie każda z placówek posiada parking i podjazd pod drzwi żłobka. Posiadamy ogrody zabaw, oraz sprzęt (wózki spacerowe) do realizacji spacerów i drzemek na świeżym powietrzu wszystko w zależności od placówki


6. Czy istnieje możliwość uzyskania dofinansowania zapisując dziecko do Państwa placówki?
Każdy z państwa może uzyskać dofinansowanie z ZUS w kwocie 400 zł. Niektóre zz placówek które powstały dzięki programowi Maluch plus posiadają dofinansowanie w kwocie do 836 zł na dziecko przez 3 lata. Żłobek w {Poznaniu na dzień dzisiejszy nie korzysta z dofinansowania z budżetu miasta Poznania. Żłobek w Nekli (w trakcie budowy) będzie korzystał z dofinansowania z budżetu miasta Nekli w kwocie 300 zł.

bottom of page